12V 130A Alternator for CHEVROLET Cruze LS Lester 11560 Fg12s032 FG12S055 95939943 13577411
Product Details:
Place of Origin: China
Brand Name: YUTE
Model Number: 11560
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 10
Price: Negotiable
Packaging Details: YTM /Neutrail /Customized
Delivery Time: 5-30 work days
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 50000 Pcs/ Month
Contact Now
Detailed Product Description
Appliion: CHEVROLET Cruze Warranty: 1 Year
Condition: 100% New
Highlight:
Lester 11560 Alternator
130A Alternator
95939943 Alternator
5.Aluminum: All aluminum is made of international standard ADC12
6.One-way gear: Songer system standard quality
7.Relay: Taiwan Songer Imported with chip to prevent burning.
8.Generator core: all use silicon steel sheet effective magnetic field performance
Product Description: